Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Zachęcamy do korzystania z programów polityki zdrowotnej realizowanych przez samorząd Włocławka

  • Zachęcamy do korzystania z programów polityki zdrowotnej realizowanych przez samorząd Włocławka W serwisie wloclawek.pl udostępniamy dział poświęcony tegorocznym (2021) programom polityki zdrowotnej realizowanym i finansowanym przez samorząd Włocławka.

Szczegółowe informacje na temat miejskiego programu in-vitro, szczepień seniorów 65+ przeciwko grypie, czy programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego można znaleźć pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/315/programy-polityki-zdrowotnej

Cel programu, kto i w jaki sposób może z niego skorzystać, a także jakie jednostki realizują konkretne przedsięwzięcie, te dane są dostępne na stronie Urzędu Miasta.

A w skrócie:

In-vitro

Z programu mogą skorzystać pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim. Wiek kobiety w dniu pierwszej wizyty u realizatora musi mieścić się w przedziale 25 – 40 lat (według rocznika urodzenia). Para musi też mieszkać na terenie Włocławka w rozumieniu Kodeksu cywilnego od 12 miesięcy do chwili zgłoszenia się do Programu i rozliczyła podatek dochodowy za poprzedni rok w Urzędzie Skarbowym we Włocławku.

Program hpv

Program adresowany jest do dziewcząt 12-letnich zamieszkałych we Włocławku. Szczepienia realizuje Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej. Aby skorzystać ze szczepienia, należy wcześniej się umówić. W tym celu dobrze jest zatelefonować do tej przychodni MZOZ, w której rodzic chciałby zaszczepić dziecko.

Szczepienia seniorów przeciwko grypie

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie adresowane są do mieszkańców Włocławka – seniorów w wieku 65+. Akcja szczepień realizowana jest we wszystkich przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Więcej na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/315/programy-polityki-zdrowotnej