Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Szpital we Włocławku zyska nową jakość

  • Szpital we Włocławku zyska nową jakość Ruszyła rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku. 21 września 2021 r., z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, miała miejsce uroczystość wbicia pierwszej łopaty – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Pięciokondygnacyjny nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów. Na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii.

Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych zintegrowany blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

Kubatura obiektu to blisko 100 tysięcy metrów sześciennych, powierzchnia użytkowa to 20 tysięcy metrów kwadratowych. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2023 roku. 

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/37681-tu-stawka-jest-dobro-pacjenta