Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Ważne przypomnienie dla seniorów, którzy jeszcze nie zapisali się na szczepienie

  • Ważne przypomnienie dla seniorów, którzy jeszcze nie zapisali się na szczepienie
    25 stycznia 2021 r. ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony, jednak z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom.

Jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu  – powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .

Senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl , podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii –  gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie  – seniorzy zostaną o tym poinformowani.

Można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.