Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

TEMPO 30 na ulicach w centrum Włocławka

  • TEMPO 30 na ulicach w centrum Włocławka Od dnia 27 listopada 2020r. w centrum Włocławka obowiązuje strefa TEMPO „30”, która została wprowadzona na ulicach zlokalizowanych w kwartale: Chopina, Okrężna, Stodólna oraz Świętego Antoniego:

Młynarska na odcinku od ul. Świętego Antoniego do ul. Chmielnej , Polskiego Czerwonego Krzyża, Strugaczy, Jesionowa, Reymonta, Jana Kasprowicza, Paderewskiego, Jagiellońska, Chmielna, Kraszewskiego, Bukowa, Jodłowa, Brzozowa, Traugutta, Sadowa, Orzechowa, Leszczynowa, Plac Kolanowszczyzna, Topolowa, Wierzbowa.

Decyzja o tej zmianie została podyktowana prewencyjnym działaniem mającym na celu uspokojenie ruchu pojazdów oraz tym samym zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na obszarze tym dominująca jest zabudowa mieszkaniowa, do której dojazd realizowany jest głównie jednokierunkowymi ulicami gdzie dopuszczony jest postój pojazdów na jezdni, a ruch pieszych charakteryzuję się dużym natężeniem.

Strefa uspokojonego ruchu oznacza: zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu w związku z obniżeniem maksymalnej prędkości na drogach w ścisłej zabudowie miejskiej; zwiększenie płynności ruchu samochodów, rowerzystów oraz pieszych; obniżenie poziomu hałasu; przywrócenie mieszkańcom centrum miasta dzięki ułatwieniu poruszania się po nim niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Obecnie na terenie miasta obowiązują 2 takie strefy wprowadzone w 2019 roku, jedna na osiedlu Południe na ulicach: Krucza, Wilcza, Szczygla oraz Wspólna oraz druga na osiedlu Michelin na ulicach: Skrajna, Kaletnicza, Metalowa oraz Szewska.