Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Konkurs na projekt i wykonanie drugiego muralu

·         Konkurs na projekt i wykonanie drugiego muralu w obszarze rewitalizacji Prezydent Miasta Włocławek ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 3.

To już drugi mural, jaki powstanie w obszarze rewitalizacji. W 2019 roku w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, wielkoformatowe malowidło ścienne pojawiło się na ścianie budynku mieszkalnego Żabia 14/16.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z projektami upływa 16 października br. Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 23 października br. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada br.

Regulamin konkursu i informacja opublikowane są pod adresem: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,ruszyl_konkurs_na_projekt_i_wykonanie_drugiego_muralu_w_obszarze_rewitalizacji_,968.html .