Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Dzieci z „Pluszowego Misia” mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt

  • Dzieci z „Pluszowego Misia” mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt sportowy oraz materiały i przybory niezbędne do przeprowadzenia nowatorskich, specjalistycznych zajęć z zakresu wspomagania rozwoju dzieci.

Pomysłodawczynie projektów: Ewelina Nowak i Lidia Durniat pisząc te projekty postawiły na wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

Pierwszy projekt: „Żyj zdrowo i sportowo” dotyczył upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci. Z grantu zakupiono mini siłownię dla dzieci i inne akcesoria sportowe. Już wiadomo, że nowoczesne, bezpieczne i kolorowe przyrządy gimnastyczne zrobiły furorę wśród najmłodszych.

Drugi projekt realizowany był przez 2 tygodnie podczas wakacji z grupą 25 dzieci pod nazwą „Koronowakacje w Zmysłolandii”. Polegał on na organizowaniu specjalistycznych zajęć indywidualnych wspierających rozwój dzieci. Uwzględniono potrzeby przedszkolaków, które z uwagi na okres pandemii szczególnie potrzebowały wsparcia. Organizowane na terenie przedszkola zajęcia z zakresu sensoplastyki, stymulacji rozwoju, koordynacji ruchowej, elementów integracji sensorycznej zyskały aprobatę rodziców oraz co najważniejsze zaangażowanie, a nawet entuzjazm dzieci. Wspaniały sprzęt oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione pozostaną w placówce i towarzyszyć będą następnym pokoleniom przedszkolaków.