Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Strażnicy miejscy przypominają: spalanie odpadów jest zabronione

  • Strażnicy miejscy przypominają: spalanie odpadów jest zabronione Strażnicy miejscy z „eko-patrolu” kontynuują kontrolowanie działalności gospodarczych pod kątem pozbywania się odpadów komunalnych niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym poprzez ich spalanie. Pomimo apeli, w dalszym ciągu odnotowywane są tego rodzaju przypadki. 

Najnowszym przykładem jest interwencja zgłoszona przez mieszkańca do Dyżurnego Straży Miejskiej, który poinformował o silnym zadymieniu i charakterystycznym zapachu palonego plastiku w rejonie ulicy Płockiej.  „Eko-patrol” zlokalizował miejsce. Okazało się, że na terenie jednej z firm spalane są odpady w tzw. koksowniku. Sprawca za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat karny.

Strażnicy miejscy przypominają, że spalanie odpadów w przydomowych ogniskach i w domowych paleniskach, jest wykroczeniem opisanym w art. 191 ustawy o odpadach, za które można otrzymać mandat karny do wysokości 500 zł.

Za ujawnione przypadki zabronionego spalania odpadów, strażnicy miejscy nałożyli w br. 37 mandatów karnych oraz skierowane zostały 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.