Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Elektryczne hulajnogi startują we Włocławku.

Elektryczne hulajnogi blinkee.city startują we Włocławku.

Od soboty 16 maja elektryczne hulajnogi polskiej firmy blinkee.city pojawiły się we Włocławku! Indywidualny transport osobisty jak hulajnogi, skutery czy rowery,  to obecnie najbezpieczniejsza forma transportu miejskiego.

Polski lider elektromobilności blinkee.city wprowadza jednoślady do Włocławka. Będą one uzupełnieniem oferty transportu publicznego, szczególnie teraz, gdy wracamy
do zakładów pracy, a ograniczenia w komunikacji miejskiej musza pozostać. W ten sposób Włocławek znajdzie się w grupie prawie 30 miast w Polsce, w których znajdują się urządzenia blinkee.city. Na głównych ulicach i placach pojawi się 70 elektrycznych hulajnóg.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu
i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg będą mogły osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje blinkee.city i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej. Hulajnogi blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane
na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach. Niezależnie od naszej pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z pojazdów, zalecamy noszenie jednorazowych rękawiczek.

Na koszt jazdy hulajnogą składać się będzie opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. Obecnie, w kwarantannie jest nowa, niższa (!) opłata dobowa 49 zł, zamiast 89 zł oraz darmowe minuty. Szczegóły i zasady korzystania usług znajdują się na stronie www.blinkee.city.

Włocławek i blinkee.city razem!