Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Nowy Plac Wolności. Jaki powinien być?

  • Nowy Plac Wolności. Jaki powinien być? Pytamy włocławian Zachęcamy do wypowiedzenia się na temat przyszłości Placu Wolności. Jakie funkcje powinien pełnić w przyszłości? Co dziś spełnia swoją rolę w tym miejscu, a co jest zbędne? Jakie elementy powinny się tam znaleźć, by odpowiadały potrzebom osób w różnym wieku?

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Włocławek przygotowuje się do realizacji przedsięwzięcia 3.1.9. Nowe Zagospodarowanie Placu Wolności, wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

W opracowaniu koncepcji nowego zagospodarowania Placu Wolności ważną rolę odgrywać będą głosy włocławian. Zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami, m.in. w zakresie układu pieszego, rowerowego i drogowego, elementów małej architektury i zieleni. Zebrane w ten sposób oczekiwania mieszkańców wyznaczą ramy projektu i pozwolą przekuć ogólne wyobrażenia w konkretne projekty, które również będziemy chcieli skonsultować z mieszkańcami.

Dziś zadajemy tylko jedno pytanie: „Jaki powinien być nowy Plac Wolności?” i czekamy na Waszą kreatywność. Jaki powinien być plac Wolności pod względem architektonicznym, komunikacyjnym? Może powinno się pojawić więcej zieleni lub miejsce do organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych? Co z miejscami parkingowymi, przystankami, ławeczkami? Każda opinia jest ważna!

Jaki powinien być Plac Wolności pod względem architektonicznym, komunikacyjnym?

Ankieta jest opublikowana pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/237/14938/nowy-plac-wolnosci-jaki-powinien-byc  Będzie ona dostępna do 24 maja 2020 roku do godz. 23.59.