Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Działania Straży Miejskiej we Włocławku.

Koniec akcji pomocy przy uruchamianiu pojazdów.

Wobec prognozy przewidującej nadejścia znacznego ocieplenia wiosennego informujemy, że dobiega do końca dedykowana właścicielom pojazdów, akcja pomocy przy uruchamianiu pojazdów. Będziemy ją prowadzić jeszcze tylko do 29 marca. Do dnia dzisiejszego z możliwości pomocy przy odpaleniu samochodu skorzystały 154 osoby.  Zapewniamy, że powrócimy do jej kontynuacji, w sprzyjających okolicznościach, od jesieni br.

Kontrola osób objętych kwarantanną.

W okresie od dnia 20 marca br. w uzgodnieniu i we współpracy z Komendą Miejską Policji realizujemy kontrolę przestrzegania zasad przez osoby poddane obowiązkowej kwarantannie w budynku przy ulicy Żytniej 55. O wszelkich zauważonych odstępstwach lub nieprawidłowościach mamy obowiązek niezwłocznie informować Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Komunikat werbalny dla mieszkańców.

Strażnicy miejscy w patrolach samochodowych, w trakcie patrolowania ulic, informują za pomocą zewnętrznych głośników, o stosowaniu się do zalecenia pozostawania w domu. Będziemy odczytywać przygotowany komunikat w miejscach dużego ruchu pieszych, w miejscach, w których zwyczajowo gromadzą się mieszkańcy oraz w przypadku zauważenia zbiegowiska lub grupy osób. Treść komunikatu: W związku z epidemią koronawirusa apelujemy o pozostanie w domu. Bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. 

Wyrazy i gesty sympatii dla strażników miejskich.

W dniu dzisiejszym strażnicy miejscy spotkali się z wyrazami ogromnej sympatii i zrozumienia dla naszej pracy. Z niezwykle przyjemnym i empatycznym gestem, zwrócili się do naszej jednostki właściciele piekarni z ulicy Chmielnej, przekazując strażnikom wodę i pączki. Przyjęliśmy to, jako gest zwykłej, ludzkiej solidarności. Natomiast inny przedsiębiorca włocławski prowadzący działalność gospodarczą przy ulicy P.O.W., zobowiązał się do przeprowadzenia ozonowania pojazdów służbowych Straży Miejskiej.