Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Sanepid ma patent na bezpieczne ferie

Sanepid ma patent na bezpieczne ferie Włocławski Sanepid radzi jak zdrowo i bezpiecznie wypoczywać w ferie.

 

Specjaliści zwracają uwagę, by zawsze pamiętać o przepisach bezpieczeństwa, brawura nie popłaca. W zimie, po zmroku bądźmy widoczni na drodze – dobrze jest mieć przy sobie elementy odblaskowe (kierowcom w zimie jest znacznie trudniej, mają gorszą widoczność i wydłużoną drogę hamowania.

 

Należy ubierać się stosownie do pogody, nie zapominać o podstawowych zasadach higieny i zdrowym odżywianiu, unikać przebywania z osobami chorymi na grypę i inne infekcje.

 

Szczególny apel Sanepidu: „Uważaj na nowe narkotyki tzw. „dopalacze” ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie budzi Twoje podejrzenia – nie wahaj się,  reaguj!”

 

Szczegółowy patent na bezpieczne ferie jest opublikowany: https://pssewloclawek.pl/index.php/10-uncategorised/aktualnosci/851-patent-na-bezpieczne-ferie-2 

 

Warto dodać, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://wypoczynek.men.gov.pl znajduje się ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, dzięki której można uzyskać szczegółowe informacje na temat organizatora oraz miejsca wypoczynku.