Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Gdynia E(x)plory Week 2019- nagrodzony uczeń z Włocławka

Gdynia E(x)plory Week 2019- nagrodzony uczeń z Włocławka 25 października br. w Gdyni odbył się krajowy finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019. Wśród finalistów nie zabrakło reprezentanta z regionu.  W finale tegorocznego Konkursu Naukowego E(x)plory znalazł się  projekt młodego naukowca z Włocławka:

 „Sygnalizator Zewnętrzny Palenia Odpadami Toksycznymi SZPOT” Michała Kaczmarka  z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Opiekun naukowy – Wojciech Kaczmarek.

Michał  Kaczmarek został nagrodzony: stypendium w wysokości 1000 zł ufundowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni i wyjazdem międzynarodowym – udziałem w targach EXPO-SCIENCES Europe 2020 Rumunia.

 

Pełna informacja opublikowana jest pod adresem: http://www.explory.pl/news/2019/10/mlodzi-naukowcy-podbijaja-swiat-znamy-zwyciezcow-konkursu-naukowego-explory,199

 

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, promującą i wspierającą w rozwoju najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a współgospodarzem etapu regionalnego samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.