Kultura - strona główna Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Włocławek walczy o miano Rowerowej Stolicy Polski

Włocławek walczy o miano Rowerowej Stolicy Polski Przez cały wrzesień 2019 walczymy o miano Rowerowej Stolicy Polski dla Włocławka. W rywalizacji z 20 innymi miastami pomóc może każdy, kto jeździ rowerem i zainstaluje bezpłatną aplikację na swoim telefonie.

 

Liczy się każdy kilometr przejechany w terminie od 1 do 30 września (w dowolnym miejscu na świecie można pokonywać kilometry dla Włocławka). Po ich zsumowaniu i przeliczeniu na mieszkańca danej miejscowości okaże się, kto jest mistrzem dwóch kółek.

 

Miasto walczy o tytuł i puchar, ale przygotowane zostały także atrakcyjne nagrody dla indywidualnych uczestników. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Nagrodzonych zostanie także troje najaktywniejszych cyklistów jeżdżących dla Włocławka. Nagrody rzeczowe i vouchery ufundowało Miasto Włocławek oraz partner lokalny konkursu Rowery JAMRÓZ.

 

Pełna informacja na ten temat, w tym instrukcja pobierania aplikacji: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/12895/walczymy-o-miano-rowerowej-stolicy-polski