Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ UROCZYSTOŚCI WE WŁOCŁAWKU

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

uroczystościach miejskich o 12.00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności udział wezmą: władze Włocławka, kompanie honorowe wraz z pocztami sztandarowymi, organizacje kombatanckie i społeczne, reprezentacje szkół, harcerze, mieszkańcy.

godz. 15.00 na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.” odbędą się pokazy sprzętu militarnego przygotowane przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu Patrol Włocławek. Zobaczymy także na wielkim ekranie prezentacje zdjęćnaszego miasta z okresu II wojny światowej przygotowaną przez włocławskich historyków. 

Na godz.17.00 zaplanowany jest koncert piosenek patriotycznych w sali widowiskowejCentrum Kultury „Browar B.”. Wykonawcami będą włocławscy muzycy i wokliści oraz dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych. Na scenie wystąpi 26 osób, a posłuchamy m.in. „Dnia pierwszego września”, „Gdy w noc wrześniowe” i Rozszumiały się wierzby płaczące”.

Wieczorem o 19.00 na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się pokaz filmu „Pianista”. To dramat wojenny wyprodukowany w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-brytyjskiej. Film jest adaptacją autobiografii pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana. 

Wydarzenia organizują: Urząd Miasta, Centrum Kultury „Browar B.”, Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu „Patrol Włocławek”, Fundacja Ładowarka, Hufiec ZHP Włocławek.