Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Słuchacze Szkoły Policji z Piły we Włocławku

Przez kilka dni słuchacze Szkoły Policji w Pile pełnią w ramach praktyk służby na ulicach Włocławka. Pod czujnym okiem doświadczonych policjantów młodzi adepci zdobywają w ten sposób doświadczenie.

15 słuchaczy Szkoły Policji w Pile od czwartku (27.06.19) do dziś (01.07.19) pełnili służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych na ulicach Włocławka wraz z doświadczonymi funkcjonariuszami prewencji, patrolówki i ruchu drogowego. To właśnie pod czujnym okiem  policjantów z Włocławka młodzi kursanci nabyli swoich pierwszych doświadczeń na ulicy związanych z przeprowadzeniem interwencji, czy reagowaniem na popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Dzięki tej formie praktyk możliwe jest wystawienie większej ilości patroli, których obecność wpływa na poprawę poczucia bezpieczeństwa na ulicach Włocławka. Służby najczęściej pełnione będą na zmianach popołudniowo-wieczorowych. Praktyki słuchaczy z Piły odbywały się dzięki podpisanemu porozumieniu KWP w Bydgoszczy, a Szkołą Policji w Pile oraz wsparciu Urzędu Miasta Włocławka, który zapewnił wyżywienie policjantom.