Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Dyktando dla dzieci. Pod patronatem Prezydenta Włocławka.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” organizuje dziś, tj. 7 czerwca 2019 roku IV edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do uczniów z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Dyktando zorganizowane zostanie w trzech grupach wiekowych szkoły podstawowej: klasy I-III, klasy IV – VI i klasy VII-VIII. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Dyktanda otrzymają dyplomy.

IV Dyktando Włocławskie dla Dzieci przeprowadzone będzie w Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A, sala nr 17 I piętro. Najmłodsza grupa rozpoczyna pisanie dyktanda o godz.9.00, uczniowie z klas IV-VI zaczynają o godz. 11.00, najstarsza grupa zaś o godz.13.00.

Dyktando organizowane jest w ramach V edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i wiedza przełamują bariery” – zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek.

Więcej na www.fundacjavladislawia.pl/aktualności