Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Niezwykła, sportowa lekcja w Hali Mistrzów

Dziś, tj. 9 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Hali Mistrzów odbyła się pierwsza z tegorocznych imprez ogólnopolskiej akcji „Mistrzynie w Szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak.

Mistrzyni olimpijska z Aten wraz z zaproszonymi przez nią wybitnymi polskimi sportsmenkami poprowadziły niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt we Włocławku. Zajęcia skierowane były do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

We Włocławku będą gościły: złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów Martyna Dąbrowska oraz trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotna mistrzyni świata w pływaniu Joanna Mendak.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona w 2019 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie.