Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Dotrzyj bezpiecznie do bliskich na święta i zdejmij nogę z gazu!

Od piątku (19.04.19) włocławscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”, które potrwają do poniedziałku 22 kwietnia.

Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość oraz popełniają inne wykroczenia drogowe. Każdy kierujący musi liczyć się także z kontrolą stanu trzeźwości. Wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do celu swojej podróży.

Świąteczny weekend to  czas wzmożonego ruchu na drogach związany z przemieszczaniem osób do rodziny, na wypoczynek, czy w innych celach. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia różnych zdarzeń na drogach. Stąd też policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policyjne patrole zdecydowanie reagować będą na te kategorie wykroczeń, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec osób pieszych, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Mundurowi sprawdzać będą również stan trzeźwości kierujących, czy najmłodsi przewożeni są w odpowiednich fotelikach oraz stosowania przez kierujących i pasażerów pasów bezpieczeństwa itp.

Przypominamy! Policjanci czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem, ale to niejednokrotnie od nas samych, kierowców, zależy, czy dojedziemy do celu bezpiecznie, bez żadnych przykrych konsekwencji!