Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Kontrola autokarów przed wyjazdami wiosennymi

Najbliższe miesiące wiosenne to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na zielone szkoły i wycieczki. Żeby uczniowie dotarli bezpiecznie do celu podróży sprawdźmy autokar przed wyjazdem. Dlatego policjanci z włocławskiej komendy przypominają o możliwości kontroli autokarów w dniu wyjazdu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Od kwietnia do czerwca szkoły wspólnie z rodzicami organizują uczniom wycieczki oraz zielone szkoły. Aby młodzi ludzie bezpiecznie dotarli do celu podróży sprawdźmy jako organizator wycieczki przewoźnika i jego autokar na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/. Po wejściu na stronę i podaniu numeru rejestracyjnego uzyskamy informacje o badaniu stanu technicznego i czy posiada on polisę ubezpieczeniową.

Przypominany także rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia przez policjantów ruchu drogowego stanu technicznego autokaru i wyposażenia obowiązkowego. Dlatego zapraszamy na parking przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Poza tym policjanci sprawdzą też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html