Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Weekend na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci odnotowali podczas minionego weekendu dwa wypadki drogowe z udziałem motorowerzystów. Ponadto zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz udaremnili dalszą jazdę sześciu nietrzeźwych kierującym. Przeprowadzili także działania „kaskadowy pomiar prędkości”.

Do pierwszego wypadku drogowego z udziałem pojazdu jednośladowego doszło w sobotę (23.03.19) na drodze K-62 w m. Pikutkowo (gm. Brześć Kujawski) około godziny 11:30. Policjanci wstępnie ustalili, że nn pojazd dostawczy koloru ciemnego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi marki peugeot, skutkiem czego jednoślad zjechał do rowu. 59-letni kierujący motorowerem trafił z obrażeniami do szpitala. Policjanci ustalają obecnie okoliczności wypadku i proszą osoby, które mogły widzieć zdarzenie o kontakt z mundurowymi z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim pod numerem telefonu 54 414 57 70.

Z kolei w niedzielę (24.03.19) około godziny 9:30 na drodze K-91 na ulicy Toruńskiej we Włocławku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i motoroweru. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 49-latek, jadąc motorowerem marki zipp, podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu uderzył w tył pojazdu opel. W wyniku uderzenia kierujący motorowerem został odwieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Weekend to również działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu i miasta. W piątek (22.03.19) włocławscy policjanci przeprowadzili „kaskadowy pomiar prędkości” jego głównym celem było sprawdzanie czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości poprzez skoncentrowanie kilku patroli na krótkich odcinkach drogi. Kierowca, po minięciu jednego patrolu, mógł więc spodziewać się kolejnego. Podczas tych działań oprócz ręcznych mierników prędkości mundurowi wykorzystywali nieoznakowane pojazdy z videorejestratorami. Funkcjonariusze przeprowadzili tego dnia 338 kontroli, ujawniając 119 przypadków zbyt szybkiej jazdy. Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Wśród skontrolowanych w piątek kierowców znaleźli się również tacy, którym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Kierowcy przekroczyli prędkość o 51 i 54 km/h w terenie zabudowanym. Oba przypadki odnotowaliśmy na ulicy Toruńskiej we Włocławku.  

Trzecie prawo jazdy funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę (24.03.19) w m. Skoki Duże (gm. Włocławek) na drodze K-62. W tym przypadku 57-latek jadąc jeepem przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał 110 km/h.

Przez trzy dni weekendu funkcjonariusze ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się, 61-letni kierowca mercedesa. Próbę odjechania z parkingu uniemożliwił mu świadek, który jednocześnie poinformował o zdarzeniu policjantów. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 61-latka. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego  organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości wszystkim zatrzymanym może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.