Kultura - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Znów wolny dostęp do książek w miejskiej bibliotece

  • Znów wolny dostęp do książek w miejskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku przywróciła, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad rygoru sanitarnego, możliwość wypożyczania książek z wolnym dostępem do księgozbioru.

Od 28 listopada 2020 r. książki można wypożyczać w bibliotece centralnej przy Placu Staszica 1 oraz we wszystkich filiach bibliotecznych (z wyjątkiem Filii nr 7, której otwarcie nastąpi po remoncie 7 grudnia 2020r.).

W celu zachowania bezpieczeństwa bibliotekarze proszą o wcześniejsze zamawianie książek telefonicznie, mailowo lub za pomocą katalogu online.

Czytelnicy – seniorzy w wieku 60+, a także osoby chore i niepełnosprawne mogą skorzystać z „mobilnej biblioteki” – tj. możliwości dostarczenia książek do domu lub z usługi „Książka na telefon”.

Nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych, a termin zwrotu książek zostanie automatycznie przedłużony (nie dotyczy zaległości powstałych do 6 listopada 2020 r., tj. przed datą zamknięcia instytucji kultury).

Wciąż (do odwołania) nie można korzystać na miejscu z prasy, materiałów bibliotecznych oraz stanowisk komputerowych. Informacja o dniach i godzinach pracy biblioteki oraz filii dostępna jest na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.wloclawek.pl