Kultura - strona główna Włocławek - kultura

„Zaczytani są wśród nas”.

Rozpoczyna się Włocławski Festiwal Książki Otwarcie wystawy „Mistrzowie Ilustracji”, spotkania z Arkadym Pawłem Fiedlerem, Agatą Passent czy panel literacki „Kryminał na szwedzkim stole” – te i inne ciekawe wydarzenia odbędą się 8, 9 i 10 maja 2019 roku we Włocławku, w trakcie IV Włocławskiego Festiwalu Książki.

Hasło tegorocznego Festiwalu to: „Zaczytani są wśród nas”.

Imprezy odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej oraz w Filii nr 11 przy ul. Łęgskiej.

Harmonogram wydarzeń na dziś, tj. 8 maja 2019 roku przedstawia się następująco:

– o godz. 9.00, Sala Kameralna biblioteki, ul. Warszawska 11/13 – otwarcie wystawy „Mistrzowie Ilustracji”, przygotowanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Wystawa prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów m.in. Jana Marcina Szancera, Mirosława Pokory, Bohdana Butenko.

– o godz. 11.00, Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13 – spotkanie z podróżniczą rodziną Łopacińskich. Łopacińscy to pochodząca z Torunia rodzina, która podczas trwającej rok podróży prawie 3 razy okrążyła Ziemię, pokonując 114 tysięcy kilometrów. Autorzy serii książek z podróży „Zabrałam brata dookoła świata”

– o godz. 17.00, Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13 Maluchem przez Azję – spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem. Arkady Fiedler przejechał Azję w 3 miesiące Polskim Fiatem 126p. Podczas podróży  z  Puszczykowa do Władywostoku (Rosja),podróżnik i jego samochód od czerwca do września 2016 pokonali 22707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów.

Szczegółowe informacje o IV Włocławskim Festiwalu Książki są opublikowane: http://biblioteka.wloclawek.pl/festiwal-ksiazki/