Włocławek - wiadomości

Wkrótce otwarcie Muzeum Historii Włocławka

Wkrótce otwarcie Muzeum Historii Włocławka. Serwis kujawsko-pomorskie.pl
informuje, że zakończył się remont barokowych kamienic przy włocławskim Starym Rynku, będących siedzibą Muzeum Historii Włocławka. Obecnie trwają ostatnie prace aranżacyjne części wystawienniczej.
Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na 3 grudnia, zwiedzających placówka zaprosi już od 4 grudnia.W kompleksie przy Starym Rynku najpierw wymieniono pokrycie dachów oraz okna i przeprowadzono skomplikowane w tym przypadku odwodnienie i zabezpieczenie przeciwwodne piwnic i fundamentów. Kolejnym etapem inwestycji były remonty i adaptacja wnętrz oraz dobudowanie nowego zaplecza recepcyjnego, socjalnego i audytoryjnego. Na koniec starannie zrekonstruowano zabytkowe elewacje oraz zagospodarowano przyległy do muzeum teren zielony, który będzie wykorzystywany do działań muzealnych.
Włocławskie muzeum ukończyło przygotowywanie ekspozycji stałych oraz urządzanie magazynów zbiorów i muzealnych pracowni. Obecnie wykonywane są systemy ekspozycyjne – gabloty, przeszklone zabudowy i stelaże – służące do prezentacji historii Włocławka i regionu od pradziejów do czasów PRL.
Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-
prasowe/33494-wkrotce-otwarcie-muzeum-historii-wloclawka