Włocławek - kultura

Classic Mustang Rally przed Wzorcownią

Classic Mustang Rally !!!

23 CZERWCA OD 12:00 DO 17:00

PLAC GRODZKI PRZED WZORCOWNIĄ

23 czerwca 2018 roku na Placu Grodzkim przed Centrum Handlowym Wzorcownia, zagoszczą legendy amerykańskiej motoryzacji, czyli znane na całym świecie Fordy Mustang. Amerykańskie auta pojawią się we Włocławku w ramach organizowanego przez Mustang Klub Polska rajdu klasycznych Fordów Mustangów*.

W programie wystawa ponad 20 oldskulowych Mustangów, konkursy z nagrodami dla odwiedzających wystawę i wiele towarzyszących atrakcji. Będzie okazja do rozmów z właścicielami aut i poznania historii legendarnych Fordów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w niesamowitym klimacie amerykańskiej motoryzacji.

*Ogólnie o rajdzie

Classic Mustang Rally to jedyna taka impreza w Polsce.

Została stworzona w związku z coraz większą ilością Klasycznych Mustangów w Polsce jako kolejny projekt który organizuje Mustang Klub Polska. Są to 4 dni rajdu. Biorą w nim udział Fordy Mustangi I, II i III generacji. Na trasie rajdu wszyscy uczestnicy będą mieli różnorodne zadania do wykonania. Oczywiście jest to impreza rodzinna więc zadania będą dla całych rodzin i na pewno będzie przy nich masa zabawy. Na trasie Rajdu jest ekipa serwisowa dbająca aby wszystkie Mustangi dojechały do mety o własnych kołach. Jest też ekipa sędziowska – oczywiście też Mustangi i też pełnoletnie J, ich zadaniem będzie dopilnowanie aby na trasie wszystkie zadania i atrakcje były dla uczestników przygotowane. Oprócz pomocy dla załóg będą również sprawowały piecze nad prawidłowością wykonywanych zadań i podliczaniem wyników.To jest prawdziwy Rajd J. Każdego dnia na początku będą rozdawane zadania na trasę. Na trasie będą przystanki z atrakcjami, checkpointy, zadania do wykonania i oczywiście na całej trasie trzeba się dokładnie rozglądać aby nie przegapić żadnego zadania. Na wszystkich przystankach oraz na samej trasie będzie można zdobywać punkty dzięki którym wyłonimy zwycięzców. Oczywiście nie jest to wyścig na czas a skupia się na wciągnięciu do zabawy wszystkich uczestników. Zadania będą tak przygotowane aby całe załogi brały w nich udział, nikogo nie zmuszamy ale gorąco zachęcamy. Rajd ma za zadanie integrować uczestników z odrobiną rywalizacji.

Strona Główna