powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Każdy otrzyma SMS z ostrzeżeniem o zagrożeniu gwałtowną zmianą pogody. Komunikat prasowy Instytutu Ochrony Środowiska

Dzięki podpisanemu 29 czerwca br. porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz operatorami telekomunikacyjnymi, każdy będzie mógł otrzymywać SMSy alarmowe o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, np. o gwałtowanych burzach czy nawałnicach oraz o sytuacjach kryzysowych na obszarze danego województwa.

Powszechny system wczesnego ostrzegania m.in. przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi zacznie działać od grudnia tego roku. Umożliwia to nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw.

Wzmocnienie systemów ostrzegania jest jednym z ważnych działań w planach adaptacji miast do zmian klimatu, powstających w 44 miastach Polski. Przygotowanie się na skutki zmian klimatu podejmowane jest przez miasta w ramach realizowanego przez Ministerstwo Środowiska Projektu „Opracowanie miejskich planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

Pełna wersja komunikatu jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/9357/komunikat-prasowy-w-ramach-projektu-mpa-system-ostrzegania-przed-zagrozeniami