powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości

KONKURS NA MURAL W KIKOLE

Rok 2018 jest szczególnym rokiem dla wszystkich polaków z racji przypadającego 100 – lecia odzyskania niepodległości. Również w naszych “Małych Ojczyznach” podejmujemy różne działania dla upamiętnienia tej historycznej chwili, w której przyszło nam żyć i uczestniczyć, aby szczególnie młode pokolenie zwróciło uwagę na wyjątkowość wywalczonej wolności, którą możemy się cieszymy.
Zachęcam i jednocześnie proszę do włączenia się w promocję konkursu na projekt muralu nawiązującego do upamiętnienia 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs ma charakter otwarty, jednak zależy nam, aby udział wzięli szczególnie mieszkańcy powiatu lipnowskiego i województwa kujawsko-pomorskiego.
Zwycięski projekt zostanie wykonany na ścianie szczytowej budynku należącego do parafii pw. Św. Wojciecha w Kikole przy ul. Sienkiewicza (skrzyżowanie ulicy Sienkiewicza i ul. Świętojańskiej).  Konkurs organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół, odbywa się w partnerstwie z Wójtem Gminy Kikół Józefem Predenkiewiczem  i parafią pw. Św. Wojciecha w Kikole.
To pierwszy mural, który będzie wykonany na terenie gminy Kikół, a do tego z tak wyjątkowej okazji jak 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny. Z pozostałych nadesłanych prac, będziemy chcieli zorganizować wystawę.
Szczegółowe informacje w Regulaminie Konkursu. Na projekty w formacie A3 czekamy do 16 października br.
W przypadku pytań zachęcam do kontaktu pod nr 782 427 675.