powiat Lipnowski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER!

Gmina Wielgie wraz z Komendą Powiatową Policji w Lipnie informuje, że 18 lipca 2018 roku od godziny 10:00 obok budynku Urzędu Gminy w Wielgiem organizowana zostanie akcja znakowania rowerów.

Głównym celem tej akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu Engraver oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr. Jednoślad jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Dzięki temu systemowi każdy rower będzie miał indywidualny numer, po którym będzie można ustalić jego prawowitego właściciela. Rowery będą znakować tylko wyznaczeni do tego funkcjonariusze.

Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru, a po wygrawerowaniu numeru zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych,
Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela,
Osoby niepełnoletnie mogą znakować swój rower wyłącznie w obecności jednego
z rodziców lub opiekunów prawnych.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:
karta gwarancyjna,
paragon zakupu/faktura,
dokument tożsamości.

Jednocześnie informujemy, że tego dnia (tj. 18 lipca 2018 roku) nastąpi otwarcie punktu przyjęć interesantów przez dzielnicowych działających na terenie gminy Wielgie.

Zapraszamy mieszkańców gminy Wielgie wraz ze swoimi rowerami.
Wszystkie osoby biorące udział w znakowaniu rowerów otrzymają opaski odblaskowe.