powiat Lipnowski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

Zabawa choinkowa dla dzieci w Krzyżówkach

27 stycznia w świetlicy wiejskiej w Krzyżówkach  odbyła się  zabawa choinkowa  dla dzieci .

Zabawę choinkową zorganizowało Stowarzyszenie „Krzyżówki”, Ochotnicza Straż Pożarna  w Krzyżówkach, oraz sołectwa w Krzyżówkach i Baranach.

Remiza strażacka dosłownie ,,pękała w szwach” – przy największych przebojach lokalnego zespołu bawiło się ponad 200 dzieci pod opieką  dorosłych.

Było barwnie , kolorowo i  głośno – dzieci śpiewały , tańczyły i brały udział w konkursach.

A i dorośli też mogli wziąć udział w loterii.

Po godzinie 18.00 przyszedł a ściśle mówiąc przyjechał na motorze wyczekiwany przez  najmłodszych Święty MIKOŁAJ z duuużym workiem prezentów.

Warto zaznaczyć ,iż  zabawa nie odbyłaby  się gdyby nie  liczni sponsorzy:

Właściciele lokalnych  firm, samorządowcy z radnym gminy Lipno Janem Kowalskim na czele oraz  osoby prywatne.

Duże podziękowania należą się Pani  Anecie Jędrzejewskiej (członkowi zarządu województwa Kujawsko-Pomorskiego) , która zawsze pamięta o najmłodszych i wspiera finansowo  Stowarzyszenie ,,Krzyżówki’’.

Niezawodni są również strażacy z OSP Krzyżówki  na czele z Prezesem Andrzejem  Wiśniewskim, którzy czynnie pomagali w zorganizowaniu tej imprezy.

Pani Monika Gajewska – Prezes Stowarzyszenia ,,Krzyżówki” , które funkcjonuje od 2 lat w Krzyżówkach  – z przyjemnością  organizuje mnóstwo atrakcji dla dzieci .Jako organizator wspólnie z OSP jest szczęśliwa widząc radość milusińskich i ich rodziców i zaznacza ze w tym roku jeszcze czeka dużo inicjatyw.

Pani Aneta Jędrzejewska zaznaczyła,że tym bardziej jest jej przyjemnie pomagać dzieciom – bo dla niektórych dzieci  będzie to jedyna paczka .