Wiadomość 0 Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA 18 PAŹDZIERNIKA WE WŁOCŁAWKU

Parafia Matki Bożej Fatimskiej przy której znajduje się Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku wraz z Komisją Krajową NSZZ Solidarność 80 organizuje uroczystość  związaną z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości i 34. Rocznicą Męczeńskiej Śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość odbędzie się w najbliższy czwartek 18 października 2018 o godz. 17.30 w Sanktuarium przy ulicy Płockiej we Włocławku. Udział w uroczystej Mszy świętej o godz. 17.30 sprawowanej pod przewodnictwem J. Eksc. Ks. Bpa. Wiesława Alojzego Meringa zapowiedział Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Jak w każdej takiej uroczystości, na którą są zaproszone najważniejsze osoby w Państwie, tak i w tej sytuacji będą z tego powodu wynikały pewne wymogi związane z organizacją i bezpieczeństwem zarówno Głowy Państwa jak i uczestników uroczystości. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta Włocławka jak i z całej Polski do udziału w tej uroczystości. Z powodu dużego zainteresowania wiernych jesteśmy zmuszeni wprowadzić pewne ograniczenia organizacyjne. Każdy kto będzie chciał wejść na plac celebry Mszy świętej, będzie musiał przejść kontrolę  osobistą. Plac celebry ma ograniczoną liczbę osób, które będą mogły na niego wejść, dlatego wpuszczanie osób na plac będzie się odbywało od godz.14.00 do godz. 16.15. Bardzo prosimy, aby osoby, które nie będą mogły wejść na plac zachowały się godnie, kulturalnie i podporządkowały się Służbom Porządkowym. Plac ma bardzo dobre nagłośnienie, więc i poza placem też będzie wszystko bardzo dobrze słychać.

Ważne informacje dla kierowców. Ulica Płocka na odcinku od ul. Duninowskiej do ronda będzie zamknięta całkowicie dla ruchu kołowego. Mieszkańcy tego odcinka drogi będą mogli dojechać tylko do swojego miejsca zamieszkania. Mieszkańcy osiedla przy ulicy Płockiej będą mogli wyjechać jedynie w stronę miasta. Będą zorganizowane objazdy tego nieprzejezdnego odcinka drogi. W wyznaczonych miejscach będą się znajdowały parkingi. Na odcinku placu celebry ulica musi być cały czas przejezdna dlatego prosimy o nie wchodzenie na jezdnię mimo zamkniętego ruchu pojazdów.

Organizatorzy jeszcze raz wszystkich zapraszając życzą samych dobrych duchowych przeżyć i bezpiecznego pobytu na tej uroczystości.