Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Wakacyjna zbiórka krwi

Okres wakacyjny to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew i jej składniki. Sezon letni związany jest ze zwiększonym ruchem turystycznym, co z kolei wiąże się ze wzmożoną liczbą wypadków. Dodatkowo spory odsetek naszych dawców to uczniowie, którzy w tym okresie wyjeżdżają na wypoczynek.

Każda kropla krwi jest bezcennym darem, który jest w stanie uratować życie drugiego człowieka. Na oddziale ratunkowym dla jednego pacjenta potrzebne jest od 2 do 4 jednostek krwi (jednostka krwi to 450 ml). Niezbędną ilość krwi można zapewnić jedynie dzięki regularnemu oddawaniu krwi przez honorowych krwiodawców.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku alarmuje o niedoborach praktycznie każdego rodzaju krwi z jednoczesną prośbą o jej honorowe oddawanie.

Krew można oddawać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7.30 – 11.30 oraz w środy w godz. 7.30 – 17.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku na ul. Lunewil 15 oraz podczas otwartej akcji poboru krwi organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż we Włocławku w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 12.30 – 16.30 na ulicy 3 Maja (u wylotu do pl. Wolności).

Pomóc może każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia ważąca ponad 50 kilogramów.

Szczegóły dotyczące oddawania krwi dostępne są na stronie www.pckwloclawek.org.pl w zakładce krwiodawstwo.