Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Światowy Dzień bez Tytoniu – działa punkt edukacyjny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku informuje, że Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony 31 maja, w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Tytoń i choroby serca”.

Głównym przesłaniem tegorocznej kampanii ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia, jest zwrócenie uwagi na fakt, że inhalacja dymu tytoniowego powoduje nie tylko choroby układu oddechowego, ale także jest bardzo istotnym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, które są wiodącą przyczyną śmierci ludzi na całym świecie.

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, dziś  30.05 w godz. od 10.00 do 13.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Kilińskiego 16 będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny, w którym udostępnione będą materiały oświatowe dotyczące zdrowia, w tym tematyki antytytoniowej. Osoby zainteresowane dowiedzą się o wpływie dymu tytoniowego na organizm człowieka, natomiast palacze papierosów będą mogli poddać się badaniu na obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu.