Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Przypominamy przedsiębiorcom o terminie wpłaty II raty

SP 20 opublikowała na swojej witrynie internetowej praktyczny miniporadnik, będący proba odpowiedzi na pytanie: „kiedy kupić dziecku telefon?” To pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. W dzisiejszych czasach przepełnionych wszechobecnymi urządzeniami cyfrowymi… smartfonami, tabletami, komputerami, prędzej czy później będą musieli podjąć decyzję o zakupie telefonu komórkowego swojemu dziecku.

Zatem, kiedy zdecydować, że to już czas? Często jest to moment, gdy dziecko staje się bardziej samodzielne, chodzi samo do szkoły i wraca po lekcjach do domu, w którym nie ma jeszcze rodziców. Należy pamiętać, że za posiadany przez dziecko telefon pełną odpowiedzialność ponoszą rodzice.

Warto mieć to na względzie kupując dziecku dobrze wyposażony smartfon, który w kilka chwil może zostać roztrzaskany, zgubiony, ukradziony, czy dostarczać dziecku funkcje, na które nie jest gotowe. Dziecko może zadzwonić na telefony alarmowe, korzystać do woli z internetu, który łatwo otwiera drogę do szkodliwych treści, czy posiąść dostęp do multimediów, na które nie jest gotowe.

Bardzo ważnym zadaniem jakie stoi przed rodzicami jest edukacja dzieci, by potrafiły w sposób kulturalny i bezpieczny korzystać z telefonu komórkowego. Można do tego użyć rad jakie opracowali twórcy prospołecznej akcji „Moja Pierwsza Komórka”.