Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

MPK: Elektryk na testach

Jeszcze w tym tygodniu na ulicach naszego miasta będzie można przejechać się autobusem elektrycznym marki Solaris. Przez najbliższe kilkanaście dni firma z Wielkopolski użyczyła nam zasilany elektrycznie 12 metrowy pojazd. Solaris został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017 – “Bus of The Year”.

To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta i jednocześnie pierwsza w historii tego konkursu (organizowany od 1989 roku) nagroda dla pojazdu bateryjnego. Solaris posiada silnik asynchroniczny o mocy 160 kW (217KM).

To już drugi pojazd elektryczny testowany w naszym przedsiębiorstwie w ostatnim czasie. Pod koniec stycznia przez blisko 2 tygodnie mieszkańcy naszego miasta mogli jeździć autobusem Ursusa.

Będziemy starali się, żeby Solaris Urbino 12 electric jeździł na możliwie wszystkich liniach, tak żeby mogli przejechać się nim wszyscy włocławianie.