Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Zakończyła się Konferencja „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” – wartość rynku kosmicznego dla polskich firm może sięgnąć 15 mld złotych!

W dniach 18-19 kwietnia br. Włocławek stał się polskim centrum nowych technologii i innowacji w przemyśle elektronicznym. Organizowana przez firmę RENEX konferencja Przyszłość Branży Producentów Elektroniki zgromadziła ponad 200 uczestników z Polski, Unii Europejskiej i Japonii.

Przez dwa dni eksperci z najważniejszych branżowych polskich i światowych organizacji dyskutowali o perspektywach rynku kosmicznego Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej.

W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE swoje prezentacje przedstawili m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.

Drugiego dnia Konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), wystąpili m.in. Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya (Yamaha Robotics),Piotr Sadowski z SGX i Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC.

„Polscy przedsiębiorcy działający w branży elektronicznej, stają przed ogromną szansą na wejście na kolejny poziom rozwoju swoich kompetencji i wykorzystania szansy na rozwój swoich firm w przemyśle kosmicznym. Wartość tego rynku w Polsce szacuje się już na niemal 15 mld złotych.” – podsumował wydarzenie Predrag Topić, prezes zarządu RENEX, organizatora Konferencji.

Firma RENEX, zatrudniająca ponad 150 specjalistów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia), jest wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce. Tegoroczna konferencja jest pierwszą edycją programu branżowych konferencji, jakie RENEX planuje organizować corocznie w ramach programu „RENEX Electronics Conferences”.

Równolegle z Konferencją odbyła się 3. edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu, której strategicznym organizatorem był RENEX.