Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Dziś rozpoczyna się dwudniowa prestiżowa konferencja

18 i 19 kwietnia we Włocławku odbędzie się Konferencja „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” – największe wydarzenie branżowe o tej tematyce organizowane w naszym kraju.

Na Konferencji wystąpią m.in. eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych w Polsce, Międzynarodowego Stowarzyszenia Branży Elektronicznej – IPC oraz Yamaha.

Wydarzenie we Włocławku będzie pierwszą z cyklu ogólnopolskich konferencji specjalistycznych organizowanych przez firmę RENEX. W Konferencji wezmą udział przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych i europejskich organizacji branżowych jak również wiodących firm elektronicznych działających na rynku polskim.

Konferencja obejmie dwa główne obszary poświęcone:

Dzień 1 – Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych,

Dzień 2- Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki.

Kto wystąpi?

W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE wystąpią m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.

Drugiego dnia Konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), swoje prezentacje przedstawią Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya (Yamaha Robotics), Piotr Sadowski z SGX i Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC.

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest firma RENEX, zatrudniająca ponad 120 wysokiej klasy specjalistów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia). RENEX jest także wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce.