Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Regionalne fundusze na wspieranie innowacyjności firm. Dziś ruszają nabory w dwóch konkursach

Dwa konkursy dla firm na wsparcie innowacyjnych rozwiązań ogłosiła Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. W pierwszym z nich maksymalny grant wynosi 80 tysięcy, zaś w drugim 68 tysięcy złotych.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zakupie prac badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych w ramach konkursu „Fundusz Badawczy – Voucher Badawczy”. Nabór wniosków odbywa się od 3 kwietnia do 23 kwietnia 2018 roku.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Związkiem Pracodawców „Pracodawcami Pomorza i Kujaw”, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu oraz Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – Oddział w Bydgoszczy.

Drugi z organizowanych konkursów – „Fundusz Badawczy – Bon na patent” – w partnerstwie z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., obejmuje m.in. pokrycie kosztów związanych ze zgłoszeniem wynalazku do właściwego organu, wzorów (użytkowego lub przemysłowego) w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej. Wnioski można składać od 3 kwietnia do 30 kwietnia 2018 roku.