Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Przed nami 36. Bieg Kujawiaka pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego

Ruszyły zapisy na najstarszą biegową imprezę w mieście. Na początku maja po raz 36. we Włocławku odbędzie się Bieg Kujawiaka.

Biegowi głównemu na dystansie 10 km tradycyjnie będą towarzyszyć biegi dzieci i młodzieży.

Bieg Kujawiaka organizowany przez LKS Vectra wspólnie z Urzędem Miasta Włocławek i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbędzie się 3 maja. Start i meta biegu będą usytuowane na stadionie Przylesie. To stamtąd biegacze wyruszą w 10-kilometrową, wiodącą duktami leśnymi trasę. Tym razem będą się na nią składać dwie 5-kilometrowe pętle z lotną premią na stadionie.

W biegu głównym mogą wystartować dorośli, a także młodzież powyżej 16 roku życia (pod warunkiem zarejestrowania przez opiekuna prawnego). Limit zawodników wynosi 400 osób. Zapisy na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/36-bieg-kujawiaka/. Chętni mają czas na zgłoszenia do 28 kwietnia lub do wyczerpania numerów startowych. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, będzie można zapisać się również 2 maja w biurze zawodów oraz 3 maja na stadionie Przylesie.

Biegacze mają do wyboru dwa rodzaje pakietów startowych. Pakiet w wersji basic (30-50 zł w zależności od terminu zgłoszenia) będzie zawierał numer startowy z chipem i agrafkami, okolicznościowy medal na mecie, wodę mineralną oraz ciepły posiłek. W bogatszym pakiecie standard (60-80 zł) znajdzie się dodatkowo koszulka techniczna.

Bieg Kujawiaka to impreza dla całych rodzin, dlatego rywalizacji na dystansie 10 km po raz kolejny będą towarzyszyć biegi szkolne dla dzieci i młodzieży. Dzieci od I klas szkół podstawowych do III klasy szkół ponadgimnazjalnych powalczą na dystansach od 400 do 2000 m (w zależności od wieku i płci). Zgłoszenia do rywalizacji są przyjmowane pod adresem: vectrawloc@interia.pl do 25 kwietnia. Rodzice będą mogli zgłosić swoje pociechy również 2 i 3 maja, jednak będzie to możliwe jedynie w przypadku, gdy dostępne będą jeszcze numery startowe.

Impreza rozpocznie się 3 maja, o godz. 11:00. Pięć minut później wystartuje pierwszy bieg szkolny. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 12:30.

36. Bieg Kujawiaka, podobnie jak jego poprzednia edycja, zostanie poświęcony pamięci Wiesława Wesołowskiego, który był jednym z organizatorów pierwszego Biegu Kujawiaka oraz Napoleona Dzwonkowskiego, utytułowanego biegacza i trenera Kujawiaka Włocławek.

Kontakt z organizatorem

Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA, al. Chopina 10/12

vectrawloc@interia.pl

+ 48 795 530 612 – bieg główny

+ 48 504 042 203 – biegi szkolne