Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Podsumowanie projektu “Śródmiejskie obchody Święta Kobiet – Włocławek 2018”

Projektu pn. “Śródmiejskie obchody Święta Kobiet – Włocławek 2018” realizowany był od 1 do 12 marca. W tym czasie w Śródmieście Cafe odbyło się 9 warsztatów: haftu i szydełkowania, malarstwa, plastyki i florystyki. Dodatkowo, 5 marca we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się spotkanie o tradycjach kujawskich.

Minigrant zorganizowało Stowarzyszenie Starówka, które planuje kolejne przedsięwzięcia w przyszłości.

14 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu.

Na uroczystość przybyły m.in. Pełnomocnik Prezydenta ds. rewitalizacji – Barbara Moraczewska, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta – Agnieszka Biesiada oraz Dyrektor Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – Honorata Maj.

Na uroczystości obecni byli również słuchacze Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Stowarzyszenia Starówka i uczestnicy warsztatów

Poza podsumowaniem działań odbywających się głównie w Śródmieście Cafe w ciągu ostatnich dwóch tygodni, wystąpił zespół wokalny „Echo Starówki” oraz dzieci ze Szkoły Tańca Judyty Witkowskiej.

Założeniem projektu była integracja mieszkańców śródmieścia, członków stowarzyszenia oraz lokalnej społeczności poprzez uczestniczenie w warsztatach.

Warsztaty i spotkania miały zbudować i wzmocnić dobre relacje pomiędzy seniorami śródmieścia, a pozostałymi mieszkańcami. Zadania skierowane były do lokalnej społeczności z uwzględnieniem wzajemnego uczenia się od siebie, kultywowania wspólnych spotkań związanych z rękodziełem – szydełkowaniem, haftem, florystyką i malarstwem.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich pokoleń, co bardzo dobrze widoczne było podczas zajęć plastycznych. Współpracowali ze sobą najstarsi z najmłodszymi mieszkańcami Śródmieścia.

Projekt Stowarzyszenia Starówka był kolejnym już minigrantem zrealizowanym w ramach Wsparcia Projektów Lokalnych. Do tej pory odbyły się już m.in.: Gwoździarnia i Włocławscy Seniorzy dla Śródmieścia.

Fundusze na projekty lokalne jeszcze są – zachęcamy do złożenia wniosku.