Wiadomości - strona główna

Najbliższe wydarzenia z działalności Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku

Ks. Janusz Stanisław Pasierb – zanurzony w Bogu, sztuce i poezji. 25 lat po śmierci. Zaproszenie na sympozjum 17 marca.

JE ks. bp dr Wiesław Alozy Mering Biskup Włocławski oraz prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku zapraszają 17 marca 2018 roku na sympozjum poświęcone ks. Januszowi Stanisławowi Pasierbowi – znanemu polskiemu poecie i eseiście, historykowi oraz wybitnemu znawcy kultury i sztuki. W najbliższą sobotę zjadą się do Włocławka wybitni specjaliści działalności ks. Pasierba, współpracownicy i przyjaciele.

Uroczystości rozpoczną się o godz.10.00 Mszą św. w bazylice katedralnej we Włocławku, pod przewodnictwem JE ks. bp. dr. Andrzeja Suskiego z homilią JE ks. bp. prof. dr hab. Michała Janochy. Następnie zapraszamy na godz.11.30 do Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku przy ul. Okrzei 94A (aula nr 10 na I piętrze) na sympozjum, gdzie w pierwszej jego części będą wystąpienia poświęcone działalności naukowej i kulturalnej ks. Pasierba a w drugiej części – wspomnienia o Nim.

Program sympozjum:

  • KSIĄDZ JANUSZ PASIERB JAKO POETA DIALOGU – JE ks. bp prof. dr hab. Wiesław Śmigiel – Biskup Toruński
  • „MAŁE OJCZYZNY UCZYĄ ŻYĆ W OJCZYZNACH WIELKICH, W WIELKIEJ OJCZYŹNIE LUDZI”!? – prof. dr hab. Józef Borzyszkowski – Uniwersytet Gdański
  • ŚWIADECTWA O KS. JANUSZU STANISŁAWIE PASIERBIE

– JE ks. bp dr Andrzej Suski – Diecezja Toruńska

– Maria Wilczek – honorowa Prezes Polskiego Związku Kobiet Katolickich

– ks. kan. Wincenty Pytlik – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie

Finał III Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków

16 marca 2018 roku w Kujawskiej Szkole Wyższej przeprowadzony będzie Finał trzeciej edycji Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków. Organizatorami przedsięwzięcia, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania tematyką logistyczną a także rozwój wiedzy i umiejętności w tym obszarze wśród młodzieży, jest Instytut Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej oraz Wydział Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Konkurs obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu i spedycji.

III Regionalny Konkurs Młodych Logistyków składa się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych przeprowadzonych w styczniu oraz II etapu, który odbędzie się w siedzibie Uczelni w dniu 16 marca br. o godz. 9.00 w auli nr 10 na I piętrze Collegium Novum przy ul. Okrzei 94A. Do II etapu przystąpi ok. 44 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i regionu.

W tym dniu poznamy zwycięzców Konkursu. Najlepsi otrzymają m.in. nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia. Ale zanim to nastąpi, w oczekiwaniu na wyniki, wszyscy uczestnicy II etapu wraz z opiekunami wyjadą na krótką wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Finał Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków odbędzie się ok. godz.14.30-15.00 w sali nr 50 V p. Collegium Novum przy ul. Okrzei 94A.

Centrum Rehabilitacji Fizjo-fit z kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia

Centrum Rehabilitacji Fizjo-fit Kujawskiej Szkoły Wyższej od 1 kwietnia 2018 roku poszerza swoją ofertę o zabiegi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To odpowiedź Centrum na oczekiwania pacjentów w zakresie bezpłatnego dostępu do usług rehabilitacyjnych.

Skierowania na zabiegi będą przyjmowane od 22 marca do 28 marca 2018 roku w godzinach 8.00-14.00. Natomiast od 3 kwietnia 2018 rejestracja znajdująca się w holu na parterze Collegium Novum przy ul. Okrzei 94 A czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz.8.00- 18.00.

Przypomnijmy, 7 marca 2017 roku Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku uroczyście rozpoczęła działalność Centrum Rehabilitacji Fizjo-fit. Centrum wpisuje się w praktyczny wymiar kształcenia na kierunku fizjoterapia oraz we współpracę uczelni wyższej z otoczeniem społecznym. Kontakt i oferta dostępne są na ksw.wloclawek.pl/fizjo-fit. Serdecznie zapraszamy!