Wiadomości - strona główna

Projekt edukacyjny z Zygmuntem… żółwiem!

W ramach projektu edukacyjnego „Czym skorupka za młodu…..”, w Zespole Szkół nr 11 odbywają się różnorodne zajęcia.

Jak informuje szkoła, projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Chętnie uczestniczą oni w zajęciach zarówno rozwijających jak i wyrównawczych, nie zważając na to, że czasami trzeba przyjść na zajęcia w soboty.

Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła się o pracownie przyrodniczą, bogato wyposażoną w sprzęt multimedialny, mikroskopy, sprzęt do różnego rodzaju pomiarów, doświadczeń i eksperymentów. Najwięcej emocji wzbudziło akwarium i terrarium. Wspólnie z nauczycielami przyrody uczniowie wybrali kilka gatunków rybek, rośliny i inne wyposażenie wodnego świata. W terrarium pojawił się natomiast żółw – Zygmunt, który stał się „absolutnym hitem”.

Uczestnicy zajęć rozwijających z języka angielskiego bardzo żałowali, że ich zajęcia już się zakończyły, ale pochwalili się, że dzięki udziałowi w projekcie podnieśli swoje kompetencje językowe na tyle, że na półrocze otrzymali wyższe oceny niż zwykle.

Na zajęciach matematycznych, informatycznych czy logopedycznych też się dzieje…..

Przed uczniami jeszcze kilka miesięcy zajęć projektowych. Wszyscy mają nadzieję, że spełnią one oczekiwania uczniów, podniosą ich umiejętności i rozbudzą chęć do poznawania nowych nieznanych obszarów edukacyjnych.