Wiadomości - strona główna

Szkoła zawodowców. Z projektu korzystają włocławskie szkoły

Trwa realizacja marszałkowskiego projektu „Szkoła Zawodowców”, skierowanego do uczniów siedemnastu techników z regionu. Ze wsparcia w ramach projektu „Szkoła Zawodowców” korzysta łącznie 700 uczniów i 24 nauczycieli z 17 techników, kształcących w zawodach zgodnych z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami.

Młodzież uczestniczy w zajęciach na uniwersytecie, specjalistycznych kursach zawodowych i płatnych stażach u pracodawców. Korzystają też nauczyciele i szkoły, do których trafił sprzęt dydaktyczny. Wśród zakupionych urządzeń jest między innymi 100 zestawów komputerowych. a także projektory, drukarki i systemy do nauczania języków obcych. Wkrótce planowane są kolejne zakupy.

Urząd Marszałkowski realizuje przedsięwzięcie w wspólnie z partnerami – Kujawsko-Pomorskim Samorządowym Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza” oraz 7 samorządami lokalnymi, w tym z miastem Włocławek.

Częścią projektu jest też konkurs „Innowator – I konkurs wynalazczości i innowacji im. Jana Czochralskiego”, organizowany przez Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza”, w ramach którego uczniowie we współpracy z nauczycielami podejmują się skonstruowania wymyślonego przez siebie wynalazku.

Do rywalizacji w konkursie stanęło 20 zespołów, z czego do dalszej rywalizacji przeszło 15 drużyn – każda otrzyma grant do 8 tysięcy złotych na realizację wynalazku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 marca.