Wiadomości - strona główna

Po co nam ta segregacja na 5? Nowy cykl informacyjny skierowany do mieszkańców

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” rozpoczęło cykl informacyjny związany z nowym systemem segregacji odpadów. W związku z pojawiającymi się pytaniami – raz w tygodniu będą publikowane szczegółowe informacje interesujące mieszkańców.

Jako pierwsze pojawiły się informacje będące odpowiedzią na podstawowe pytanie: Po co nam ta segregacja na 5? „Bohaterem” pierwszego odcinka jest pojemnik/worek niebieski, czyli przeznaczony na papier. „Saniko” przypomina, co można, a czego nie należy wrzucać do tego pojemnika.

Co można wrzucać do pojemnika/worka niebieskiego (na papier) wrzucamy: gazety, katalogi, czasopisma, zeszyty, książki, papier szkolny, papier biurowy, kalendarze, ulotki, kartony z makulatury, paragony fiskalne (nieduże ilości z codziennych zakupów)

Nie wolno wrzucać: zatłuszczonego lub zabrudzonego papieru, kartonów po mleku i sokach, tapet, worków po cemencie czy klejach, papieru po kanapkach, kopert z folią, segregatorów, kalki, laminowanych kartek, papieru lakierowanego i powleczonego folią, zużytych chusteczek higienicznych i papierów ręcznikowych.