Wiadomości - strona główna

Cykl spotkań policjantów z uczniami i rodzicami o bezpiecznym internecie

Włocławscy policjanci prowadząc działania profilaktyczne przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku cykl spotkań z rodzicami i uczniami. Tematem rozmów były zagrożenia i bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu, a także jakie mogą ponieść konsekwencje.

Dzielnicowy asp. sztab. Tomasz Czapski wspólnie z Edytą Olszewską z zespołu profilaktyki włocławskiej prewencji współpracują z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku. Jednym z wypracowanych elementów są profilaktyczne spotkania nie tylko z uczniami, ale również z ich rodzicami. Podczas pierwszych spotkań, które odbyły się jeszcze przed feriami przedstawiciele komendy uświadomili rodzicom jakie mogą płynąć zagrożenia z niekontrolowanego korzystania z internetu. To właśnie dorośli poprosili mundurowych o spotkanie z ich dziećmi i porozmawianie jakie  niebezpieczeństwa mogą wynikać z nieprawidłowego surfowania w sieci internetowej.

Dlatego po skończonych feriach przedstawiciele prewencji skorzystali z zaproszenia grona pedagogicznego i przeprowadzili cykl spotkań z uczniami klas V i VII. Podczas rozmowy uświadamiali młodym użytkownikom internetu kiedy można stać się ofiarą cybeprzemocy lub sprawcą takich ataków. To również wskazanie im co należy zrobić kiedy już dojdzie do cyberprzemocy oraz jakie są konsekwencje nieprawidłowego korzystania z sieci internetowej.  

Takie spotkania przez cały okres szkolny realizowane są we wszystkich placówkach oświatowych na terenie miasta i powiatu włocławskiego.