Kultura - strona główna Włocławek - kultura

Rozpoczynają się IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

Konkurs odbędzie się w dniach od 24 do 26 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych, który obchodzi w tym roku 70 – lecie istnienia.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorami są Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku oraz Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów.

Obecna, IX edycja konkursu została ujęta w Wykazie Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego Rekomendowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To również kolejny dowód uznania dla poziomu włocławskiego wydarzenia.

Tegoroczny tytuł konkursu brzmi “Na polską nutę”. Twórczość polskich kompozytorów będzie więc towarzyszyła rywalizacji młodych utalentowanych skrzypków.

We Włocławku spotkają się reprezentanci 56 szkół muzycznych z 15 województw z całej Polski. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 8.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Wiejskiej 29. Około godz. 19.00 poznamy laureatów III, najstarszej grupy wiekowej.

Przesłuchania II grupy wiekowej rozpoczną się w środę, 25 kwietnia, o godz. 9.00, natomiast w czwartek zaprezentują się uczestnicy II oraz I-najmłodszej grupy. Początek o godz.9.00.

Uroczystość ogłoszenia wyników, wręczenie nagród, w tym nagrody głównej GRAND PRIX konkursu, oraz koncert laureatów odbędą się 26 kwietnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.