powiat Aleksandrowski - Wiadomości powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Radziejowski - Wiadomości powiat Toruński - Wiadomości powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Sportowe nagrody Marszałka Województwa

487 sportowców, trenerów i działaczy z regionu jest wśród wyróżnionych tegorocznymi nagrodami finansowymi zarządu województwa za sukcesy na ubiegłorocznych zawodach.

 Uroczyste wręczenie odbyło  się 18 lutego w hali OSiR  we Włocławku.

– Nasze nagrody to wyrazy uznania za sukcesy zawodników z Kujawsko-Pomorskiego na krajowych i międzynarodowych arenach, a także zachęta do dalszej pracy i rozwijania sportowych karier. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W imieniu Marszałka Piotra Całbeckiego nagrody wręczała Członek Zarządu Woj. Kuj.Pom. Aneta Jędrzejewska.

 W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 353 sportowców. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, oraz zdobywcy najwyższego stopnia podium w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 122 trenerom naszych sportowców oraz 12 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej.

 Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 321 tysięcy złotych. Ich wysokość zależała od liczby zdobytych medali oraz rangi imprezy sportowej i wyniosła od 250 złotych (złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży) do 5 tysięcy złotych. Najwyższe nagrody – po 5 tys. złotych otrzymali złoci medaliści mistrzostw świata w wioślarstwie: Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz) i Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz). Wysokość nagród dla trenerów to od 250 złotych do 3,75 tysiąca złotych, a dla osób wyróżniających się w działalności sportowej – od 500 złotych do 1 tysiąca złotych.