Kultura - strona główna PŁOCK powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Radziejowski - Kultura powiat Radziejowski - Wiadomości powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomość 0 Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Mistrz Polski Kacper Rafalski z Włocławka w Masovian Open 2019 zdobył 3 medale

Za nami Masovian Open 2019, trzeci w historii turniej speedcubingowy w Płocku. Tym razem kilkudziesięciu zawodników pod okiem delegata WCA Przemysława Rogalskiego zmierzyło się w ośmiu oficjalnych konkurencjach. 

W kategorii głównej zwyciężył Michał Rzewuski, który w finale uzyskał średnią 7.28 s. (i również najszybszego singla turnieju 6.66 s.). Drugie miejsce wywalczył Przemysław Kaleta wynikiem 8.51 s. Trzecie miejsce z rezultatem 9.57 s. (jednocześnie nowym PB) zajął Kacper Rafalski

Przypomnijmy , iż w sierpniu w Gdańsku  MISTRZ POLSKI KACPER RAFALSKI Z WŁOCŁAWKA USTANOWIŁ  KOLEJNY  REKORD  POLSKI W KOSTCE RUBIKA:

Rekord Polski w średniej 3x3x3 FM!

 
Włocławianin Kacper Rafalski w jednej z rozgrywanych konkurencji „Fewest Moves” czyli układania kostki Rubika na najmniejsza liczbę ruchów zwyciężył z wynikiem 24.67 uzyskując w trzech próbach wyniki kolejno: 25, 20 i 29 ruchów.
Drugi zawodnik Michał Pleskowicz do pierwszego Kacpra miał o 4 ruchy gorszy wynik: 28.67.
Włocławianin ponadto pobił dotychczasowy rekord Polski w średniej który na tamten czas wynosił 26.33.
Co ciekawe do Kacpra cały czas też należy rekord w pojedynczym ułożeniu ustanowiony niecały rok temu na mistrzostwach Polski ,a który wynosi 19 ruchów.
Gratulujemy zwycięstwa.

W układaniu bez patrzenia niepokonany był Mikołaj Salamon, który zapamiętał i ułożył kostkę w czasie 40.00 s. (nowy rekord życiowy). Z kolei z układaniem najmniejszą liczbą ruchów najlepiej poradził sobie Przemysław Rogalski, który zrobił to za pomocą 28 ruchów. 

Wszystkie wyniki spotkania znajdziecie na stronie III Masovian Open 2019 – po raz pierwszy wyniki prowadzone były na nowej platformie