powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

Kolejna wielka akcja zbiórki krwi dla mieszkańców Brześcia Kujawskiego!

Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbiórki krwi pod nazwą „Słodko jest się dzielić!”

– Wierzymy, że w trudnych chwilach, jako mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, potrafimy się zjednoczyć i pomóc innym w walce o powrót do zdrowa – wyznają pracownice Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, organizatorki niedzielnej akcji.

W najbliższą niedzielę, 12 maja br., w godzinach 10:00 – 15:00 na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim stanie ambulans RCKiK. W tym czasie będziemy mogli podzielić się tym, co mamy najcenniejsze – podarować potrzebującym swoją krew.

Celem zbiórki jest pomoc znanym mieszkańcom Brześcia osobom:

Kasi Gorzyckiej – mamie dwóch dorastających chłopców, chorej na rzadką odmianę złośliwego nowotworu. Kasia od długiego czasu podejmuje heroiczną walkę o przeżycie, w tej chwili oczekując na dwie poważne operacje.
Tomka Michałowskiego – byłego mieszkańca Brześcia Kujawskiego, taty dwóch dorastających chłopców, od kilku lat podejmującego walkę z nieoperacyjnym nowotworem jamy brzusznej, gdzie jedną z metod leczenia jest wykonywana kilka razy w miesiącu transfuzja krwi.
Kasi Smolińskiej – wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Brześciu Kujawskim, cenionej pedagog, niezwykle oddanej swojej pracy, od niedawna walczącej z nowotworem płuc.

W podziękowaniu za wsparcie akcji, na wszystkich krwiodawców w brzeskiej Bibliotece będą czekać bony podarunkowego o wartości „słodkiego poczęstunku”. Dwa, bo słodko jest się dzielić.