powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2018”

  • Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2018” Tegoroczna policyjna akcja „ZNICZ 2018” rozpoczęła się dziś o godz. 6.00 rano, a zakończy się o godz. 22.00 w niedzielę (4.11.18).

Policjanci będą realizować działania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Będą ujawniać i eliminować nieprawidłowe zachowania na drogach oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami. W tym okresie na drogach prowadzących do oraz przebiegających przy cmentarzach, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrośnie także natężenie ruchu pieszych.

 

Abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych funkcjonariusze będą:

 

– ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

– reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

– sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów,

– zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

 

Policjanci apelują, by w okresie Wszystkich Świętych w miarę możliwości korzystać ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe będą „uprzywilejowane” w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a  tym samym zaparkować. Bezwzględnie podporządkowujmy się poleceniom policjantów kierujących ruchem. Są one bowiem ważniejsze od sygnałów świetlnych, czy znaków drogowych.

 

Należy parkować auta wyłącznie w miejscach wyznaczonych, zgodnie z przepisami, tak, aby samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi lub innych prawidłowo zaparkowanych pojazdów.

 

Pieszym funkcjonariusze przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym oraz o tym , aby zachowali większą ostrożność w rejonie przejść i wchodzili na nie dopiero po upewnieniu się, że kierujący ich widzi i zdąży wyhamować.

Pełna informacja na ten temat: http://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/91638,Policyjne-dzialania-ZNICZ-2018.html