Kultura - strona główna PŁOCK powiat Aleksandrowski - Wiadomości powiat Lipnowski - Kultura powiat Radziejowski - Wiadomości powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

Artystyczne ferie zimowe w Płocku

Artystyczne ferie zimowe w Płocku

Ferie zimowe już za pasem. Jak co roku Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza dzieci i młodzież na różnorodne warsztaty artystyczne. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił m.in. w tańcu hip hop, break dance, w rysunku, malarstwie, rzeźbie czy animacji.

Projekt WATA to cykl warsztatów dla młodzieży, którego celem jest przybliżenie dorobku rodzimych twórców animacji, poznanie technik oraz warsztatu animatora filmów. WATA to także możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Nie musisz być najlepszy z rysunku, zdobywać nagrody na konkursach plastycznych. Tu wystarczy zapał i wyobraźnia. W programie: multimedialny wykład z technik i historii polskiej animacji oraz dwa bloki warsztatowe z twórczyniami polskich animacji. Wszystko zakończymy pokazem powarsztatowym. Zajęcia odbędą się w Kinie za Rogiem w Płocku (ul. Jakubowskiego 10) w dniach: 25 stycznia (godz. 17), 26 stycznia (godz. 10) oraz 27 stycznia (godz. 10), a także 2 i 3 lutego (godz. 10) oraz 16 lutego (godz. 13). Udział jest bezpłatny. Zapraszamy młodzież w wieku 12-16 lat. Zapisy są przyjmowane w sekretariacie POKiS. Liczy się kolejność zgłoszeń (do wyczerpania miejsc). Więcej informacji na stronie www.pokis.pl.

W dniach 4-8 lutego o godz. 13 zapraszamy dzieci i młodzież do Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma” (Galeria Wisła, I piętro) na warsztaty artystyczne „Wybieram sztukę”. W pracowni każdy miło spędzi czas i pozna różne techniki plastyczne. W programie znajdą się zajęcia rysunkowe, malarskie, graficzne, rzeźbiarskie oraz papieroplastyka. Warsztatowicze wyczarują kolorem i formą małe dzieła sztuki, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 532 744 160 w godz. 9 – 15 od poniedziałku do piątku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Ponadto, w dniach 4-8 lutego dzieci w wieku 7-10 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych połączonych z nauką tańców hip hop i break dance w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). W programie: zajęcia rysunkowe, malarskie, papieroplastyka, techniki graficzne, takie jak kolografia i monotypia oraz nauka tańców hip hop i break dance. Zajęcia poprowadzą Anna Liśkiewicz (plastyka) i Zbigniew Góral (hip hop, break dance). Koszt warsztatów to 20 zł. Zapisy do 21 stycznia pod numerem telefonu 24 366 43 43 oraz adresem e-mail: pokis@pokis.pl. Ilość miejsc ograniczona.