powiat Radziejowski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o kradzież ciągnika i przyczepy

Radziejowscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież ciągnika i przyczepy na terenie Niemiec. Odzyskali skradzione mienie warte ponad sto tysięcy złotych. Podejrzany o ten czyn, trafił tymczasowo do aresztu na trzy miesiące.

Kryminalni z Radziejowa dostali w sobotę (29.06.19r.) informację, że na terenie jednego z zakładów w pow. radziejowskim, może być zaparkowany ciągnik i przyczepa, skradzione kilka dni wcześniej w Niemczech.
Policjanci pojechali, żeby sprawdzić ten sygnał. Na miejscu wszystko się potwierdziło. Kryminalni ustalili osobę, która przywiozła sprzęt do naprawy na teren zakładu. Był nim 40-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, który po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez radziejowskich policjantów materiał dowodowy, pozwolił na  przedstawienie mu zarzutu kradzieży ciągnika rolniczego i przyczepy o wartości 122 000 złotych.

Wczoraj (2.07.19r.)  policjanci doprowadzili podejrzanego  do sądu. Tam zapadła decyzja, o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.